Členství

Náš kynologický klub je otevřený pro širokou veřejnost a nový člen je vždy srdečně vítán, ať už ho k nám „přitáhne“ malé štěndo, či dospělé (ne)poslušné psisko. Každý se k nám může přijít nezávazně podívat (vždy v neděli od 9:00 do cca 10:00h) a nebo nás požádat o jakoukoliv radu týkající se výběru či pořízení psa, základů výcviku, výživy nebo péče o něj:-).
Kdy začít chodit na cvičák…
Nejlépe hned po prvním naočkování Vašeho štěňátka proti vzteklině, avšak klub nestanovuje věkovou hranici psovodů ani psů.
Mějte taktéž na paměti, že nezáleží ani na plemenné příslušnosti Vašeho pejska – už dávno neplatí, že cvičák je jenom pro německé ovčáky a rotvajlery. V současnosti jsou našimi členy mimo jiné i kříženci, border kolie, retrívři, ridgeback, cane corso, labrador, nebo třeba i sibiřský husky;-)
Roční členský příspěvěk činí 600Kč (mládežníci do 18ti let 300Kč).
Všichni členové jsou povinni odpracovat 20 brigádnických hodin za rok!! Za každou neodpracovanou hodinu bude pokuta 30Kč (tedy 600Kč/rok).
Všichni psi, kteří hodlají strčit packy za práh cvičáku, musí mít platné očkování (provádí se pravydelné kontroly očkovacích průkazů) a měli by být zbaveni parazitů (blechy!!).
V letních měsících se mohou pořádat závody (aby jsme zjistili, jestli nám to cvičení k něčemu bylo:-)) spojené s táboráky. Máme možnost také uložit pejska do kotce, kde členové platí 500Kč za rok (dbají na čistotu kotce, která je kontrolovaná), a NEčlenové:-)) platí 1000Kč za měsíc. Každý čelen , který má pejska v kotci, musí mít vykonanou zkoušku do 2 let staršího pejska a do 2,5 let štěňatka musí se zúčastnit (pokud jim to zdravotní stav dovolí) jakýchkoliv závodů reprezentujících náš klub aspoň 2x ročně.
Všichni členové jsou povinni dodržovat pravidla klubu a stanovy MSKS.